„Czarna Polana”, wyjątkowy projekt artystyczny stworzony przez K2 i Platige Films we współpracy z Tomaszem Bagińskim, Atanasem Valkovem i Kayah - objęty mecenatem Żubrówki Czarnej

W K2 powstał niezwykły projekt łączący w sobie kilka dziedzin sztuki. Agencja zaprosiła do współpracy wybitnych artystów, którzy zainspirowani historią marki z portfolio CEDC International, stworzyli opowieść o relacji człowieka z naturą. Tak powstał zrealizowany wspólnie z Platige Films, spółką należącą do grupy Platige Image, film „Czarna Polana”, który został objęty mecenatem artystycznym Żubrówki Czarnej.

Film odwołuje się do kultury słowiańskiej, natury i rzemiosła. Czarna Polana to miejsce, gdzie spotykają się i przenikają trzy dziedziny sztuki - animacja, muzyka i taniec. Sześciu wybitnych animatorów zaproszonych do współpracy przez Tomasza Bagińskiego, reżysera z Platige Image, opowiada historię magicznego tańca - Natury z Rzemiosłem, do którego choreografię przygotowała Katarzyna Kizior. Wszystko to w rytm muzyki skomponowanej przez Atanasa Valkova i słów piosenki zaśpiewanej przez Kayah.

Produkt i jego historia zwykle inspirują nas do tworzenia opowieści zamkniętych w 30 sekundach czasu antenowego lub kilku postach publikowanych w Social Mediach. – mówi Kuba Sagan, Dyrektor Kreatywny, K2 - Tym razem jednak historia potoczyła się inaczej…

Wyjątkowość „Czarnej Polany” wynika m.in. z wykorzystania tradycyjnych technik animacji, które wciąż są praktykowane przez pojedynczych twórców, ale przez szerszą publiczność zostały zapomniane. W innowacyjny jak na Polskę sposób, sięgnęliśmy po nieinnowacyjne techniki, by zaintrygować widza i jednocześnie przekazać wartości marki. – mówi Tomasz Bagiński, reżyser i scenarzysta "Czarnej Polany", Platige Image.

Premiera filmu już 26 lutego na FB Żubrówki Czarnej:

https://www.facebook.com/zubrowkaczarna/videos/176748909611742/

https://czarnapolana.pl/

Żubrówka Czarna jest jedną z 5 marek CEDC International obsługiwanych przez agencję K2. Dla wódek Żubrówka Czarna, Żubrówka Bison Grass, Żubrówka Biała, Bols Platinum Magma oraz Husaria agencja realizuje projekty, w skład których wchodzi: strategia, kreacja, całościowa obsługa kanałów społecznościowych, materiały POS oraz aktywacje konsumenckie. CEDC jest czołowym producentem wódki na świecie oraz największą w Europie środkowej i wschodniej zintegrowaną firmą w branży napojów alkoholowych.